2021 első FuraTermék-posztját egy több, mint harmincéves visszatekintéssel kezdjük: megidézzük az 1980-as években a Szovjetunióban kifejlesztett és piacra (?) dobott kézi ügyességi- és videójátékot, a Tetrist (Тетрис).
Egyesek szerint a játék már önmagában is kiérdemelné a "furcsa termék" jelzős szerkezetet, mi azonban mégsem magáról a játékról írunk, hanem egy lámpáról. Pontosabban több lámpáról.
A játék lényege az volt, hogy a különböző formákat egymásra illeszkedően kellett elhelyezni úgy, hogy a játéktér soha ne teljen meg. Mint az alábbi képen látható, a Tetris-hangulatvilágítás lámpája pontosan ezeket a formákat idézi meg.
Sőt, mivel a lámpa nem képez egyetlen egységet, elemei könnyedén szétszedhetőek, majd újra összeilleszthetőek, ezáltal lehetőséget biztosítva a kedves vásárlónak, hogy kényére-kedvére formálhassa saját Tetrisét.
Az egyes elemek más-más színűek (ebben a tekintetben már modernebbek, mint az eredeti, egyszínű szovjet játékkonzol), így akár rózsaszín-sárga-zöld színkombinációval is elkápráztathatjuk látóidegeinket.
Sajnálatos módon a játék lámpa dobozán hirdetett "végtelen lehetőségek" tárháza azért mégiscsak véges, ugyanis a készlet "mindössze" hét elemből áll - persze semmi nem akadályozza meg a felhasználót abban, hogy további lámpákra tegyen szert.
Szóval ha nagyon unatkoznánk, és az igazi Tetrisünk éppen nem lenne kéznél, kiélhetjük nem létező gyermekkori vágyainkat az építőelemek egymásra helyezésével.
És itt csak nyerhetünk - leginkább tapasztalatot...