Amióta feltalálták és széles körben elterjedtek a távirányítók, ezek az eredetileg a mindennapjainkat megkönnyítő eszközök azóta keserítik meg életünket - ugyanis megvan az a különleges képességük, hogy akkor válnak kámforrá, amikor a legnagyobb szükségünk lenne rájuk.
Mai furcsa termékünk szerencsére gátat szab a távirányítók léha csatangolásainak. Következzenek a távirányító-tartók!
Már megint hova a fészkes fenébe tettem a távirányítót? Mindjárt kezdődik a meccs!
- hangzik el valószínűleg a kelleténél gyakrabban a fenti idézet szerte a nagyvilágban. Este letesszük az asztalra (vagy mellé), esetleg a tévé alá, reggelre pedig szőrén-szálán eltűnik - s mi kénytelenek vagyunk rájönni, hogy megcsal minket az emlékezetünk. Szerencsére nem csak a tévét és a távirányítót, de a távirányító-tartót is hálásan megköszönhetjük élelmes embertársainknak.
És mivel a mai modern otthonokban már nem csak egy (s gyakran nem csak kettő) olyan eszköz van, amelyet távirányítóval kezelhetünk (elég csak a légkondikra vagy a még itt-ott fellelhető házimozi-rendszerekre gondolni), ezek a tartók igyekeznek lépést tartani az igényekkel: akár négy, vagy még több távkapcsot is elhelyezhetünk bennük.
A kialakításnak (a rendkívül moderntől a meglehetősen egyszerűig, mint a fenti képen is látható) köszönhetően sokféle távirányító-tartó létezik Földünkön, a sokszínűség iránt rajongó fogyasztók legnagyobb örömére (a szín-alapanyag-formatervezés szentháromságnak megfelelően).
A kereskedőkről nem is beszélve.
Akár vízszintesen, akár függőlegesen tároljuk benne a távirányítókat, azt azért nem árt észben tartani, hogy magát a tartóeszközt hova tesszük, hiszen lehet akármilyen jó a tartó, ha nem találjuk...
Az így potenciálisan kialakuló probléma elhárításában szerény véleményünk szerint már csak egy távirányító-tartó tartóeszköz segítene, amit egy külön erre a célra kifejlesztett tárolóedényben óvhatnánk meg a családi otthon viharaitól, és az éjszakánként előlopózó távirányító-tolvaj tündérektől.