Embertársaink egy jelentős része iszonyodva gondol a pókokra. A tíz nyolc lábbal megáldott ízeltlábúaknak már csak a gondolatára is hideg verejték fut végig a hátukon - ha meg még hozzájuk is kellene érni, az maga lenne a vég.
Itt most nem az arachnofóbiás emberekre gondolunk.
Számukra kifejezetten hasznos eszköz lehet, a többiek pedig nézhetnek egy kicsit furcsán a mai posztunk főhősére, a műanyag pókfogóra.
Az otthonok plafonjainak és eldugott zugainak rémeként tekintünk a pókokra annak ellenére, hogy sokszor hasznos tevékenységet folytatnak a kisebb rovarok, élősködők levadászásával. A legtöbben mégis inkább kint szeretnénk tudni őket - anélkül, hogy széttrancsíroznánk testüket a falon.
Szerencsére a műanyag pókfogót elég lekapni a falról (mivel a szett tartalmaz egy fali tartót is), odasétálni pókunkhoz, hogy a bot végén kialakított csapda fogságba ejtse hívatlan lakótársunkat. A fogollyal ezután elég kisétálni a szabadba, ahol a pókfogó fordítottan működve elengedi azt.
Mint írtuk volt, szettről van szó, amely nem csak a pókfogót és a fali tartót tartalmazza, hanem egy meglehetősen nagy méretű műanyag pókot is, amelynek segítségével gyakorolhatjuk az elfogás-elengedés mozzanatait.
A műanyag pók másodlagosan ijedős ismerőseink ugratására is alkalmas.
Sajnos, tesszük hozzá halkan.
Sajnos a műanyag pókfogó méretei korlátozottak, ezért legfeljebb a hazai pincékben is előforduló kisebb nyolclábúak befogására alkalmas - a nagyobb, trópusi példányokéra már nem igazán (mondjuk ha ilyenre bukkanunk otthon, azt a problémát már régen nem a pókfogóval kell orvosolni szerintünk).
Zárásként itt egy kis videó az eszköz működéséről: