Nyelvében él a nemzet
Kölcsey Ferenc
Darth Vader és fiának kalandjait követően egy újabb irodalmi remekmű kerül bemutatásra blogunk képzeletbeli hasábjain. A célközönség ezúttal is haladó ifjúságunk, a könyv célja pedig - na erre mi sem tudjuk a választ, még azután sem, hogy megismerkedtünk vele...
Természetesen a FuraTermék Blog szerkesztőségének tagjai is tisztában vannak vele, hogy egy könyvet nem a borítója alapján kell megítélni és kiválasztani, ennek a remekműnek a készítői azonban nem bíztak semmit a véletlenre: már a kezdet kezdetén tudatosítani kívánták a jövendőbeli vásárlóban, hogy a borítón ki is szerepel.
Minden valamirevaló elbeszélés tartalmazza a bevezetés - tárgyalás - befejezés szentháromságot. Nincs ez másként az i. e. 20 000-ben (vagy ki tudja mikor) játszódó művekkel sem. Röviden, tömören bemutatásra kerül a főhős, hogy aztán kibontakozhassanak a cselekmények szálai.
Persze ha több főszereplő van, az csak jót tehet az eseményeknek.
A kalandregényekben, krimikben (satöbbi, satöbbi) kell egy kezdeti konfliktushelyzet, amely aztán meghatározza a későbbi események folyásának irányát. Itt a legfontosabb esemény, hogy az édesanya megtiltja a gyermekének a háziállat tartását...
Fontos tudatosítani az olvasóban, hogy a gyermeki szív a szigorú anyai döntés ellenére sem szűnt meg szeretettel gondolni a kedvenc háziállatra. S az érzés bizonyára kölcsönös.
És akkor - mintegy derült égből villámcsapásként - jön a legizgalmasabb rész: felbukkan a kötelező rosszfiú (esetünkben egy egyébként aranyos cica), a főhős veszélyes helyzetbe kerül, olyanba, amit talán nem fog túlélni...
...vagyis milyen butaságokat írunk ide, dehogynem fogja túlélni! Hiszen a másik főhős ott terem, és megvédelmezi a gyermeket a vadmacska bestiális támadásának borzalmas csapásaitól.
Látva gyermeke megmenekülését, az édesanya is enyhébb hangot üt meg az addig utált házikedvenccel szemben: hát persze, hogy maradhat a barlanglakásban, akár örökre is!
A FuraTermék Blog szerkesztőségében nincsenek irodalomkritikusok (csak kritikusok), ugyanakkor azt laikusként is kijelenthetjük, hogy ha ősmagyar barlangi nyelvre szeretnénk megtanítani csemeténket - egy igen életszerű korabeli szituáció elbeszélése közben -, ez a könyv remek lehetőséget biztosít erre.
ITT A VÉGE, FUSS EL VÉLE...